ІІІ зустріч (онлайн) енергоменеджерів Дніпропетровської області

Дата:05.05.2020 - 13.05.2020
Місце:Україна, Дніпропетровська область

Енергоменеджери Дніпропетровщини поділилися досвідом, якої економії бюджетних коштів їм вдалося досягти завдяки впровадженню проєктів з енергомодернізації.

Учасники мережі енергоменеджерів Дніпропетровської області зустрілися 5 травня в онлайн-режимі, щоб дізнатися про алгоритм впровадження проєктів з енергомодернізації та поділитися досвідом впровадження проєктів у своїх громадах.

Впровадження проєктів з енергомодернізації дозволяє суттєво зменшити споживання енергоносіїв у комунальних закладах та установах громад. Для їх реалізації місцевій владі необхідно пройти певні етапи, які детально презентував під час онлайн зустрічі технічний експерт мережі Василь Сивочка: «Перший етап – підготовчий. Необхідно провести інвентаризацію існуючих громадських будівель у громаді. Зробити порівняльний аналіз та відповідно до вимог законодавства вибрати пріоритетні об’єкти для впровадження енергоефективних заходів. Після чого обов’язковим кроком має бути енергетичний аудит, для якого потрібна інформація з технічного паспорта об’єкта та дані щодо споживання енергії за останні три роки. Саме результати енергоаудиту показують, які енергоефективні заходи доцільно впроваджувати, які необхідні для цього інвестиції та період їх окупності.

Другий етап – безпосередньо реалізація проекту: від розробки проектної документації до прийняття об’єкту в експлуатацію. Особлива увага на цьому етапі має бути приділена вибору підрядника та авторському і технічному нагляду за виконанням робіт. Третій крок – моніторинг результатів проекту з метою порівняння досягнутих результатів із запланованими та аналізу ефективності прийнятих рішень для висновків на майбутнє».

У свою чергу, представники територіальних громад міст Кам’янське, Кривий Ріг та Павлоград розказали учасникам, які проекти з енергоефективності та в яких установах вони впроваджували і якої економії бюджетних коштів на енергетичні ресурси їм вдалося досягти.

Начальник відділу муніципального енергоменеджменту Департаменту економічного розвитку Кам’янської міської ради Ольга Нізімова розповіла, що у 2015 році між міськрадою і Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) було підписано грантову угоду на фінансування проєкту енергозбереження в комунальних закладах (НВК №37 та амбулаторії ЦПМСД №3). Проєкт передбачав заміну вікон, утеплення фасаду, модернізацію системи опалення та інші заходи з енергозбереження. Реалізація проєкту тривала до 2017 року. Завдяки впровадженим заходам вдалося досягти економії споживання енергоресурсів на суму 43 770 євро на рік.

Заступник начальника відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій Криворізької міської ради Оксана Котунова розповіла про досвід впровадження проєкту підвищення енергоефективності громадських будівель у місті Кривий Ріг, який реалізується у співпраці з ЄБРР та передбачає два рівні реновації для 44 будівель закладів освіти міста (утеплення стін, вікон і дверей, модернізацію систем опалення і вентиляції та інші енергоефективні заходи). На даний момент тривають заходи пов’язані з початком реалізації проєкту. Очікувані щорічні заощадження міського бюджету від проєкту становлять близько 20 мільйонів гривень. А заощадження за весь період розрахунків (20 років) очікуються в розмірі 924 мільйонів гривень. Термін окупності проєкту – усього близько 10 років.

Головний спеціаліст з питань енергомоніторингу відділу з економічних питань Павлоградської міської ради Світлана Калініна розповіла про проєкт термомодернізації будівлі школи №5, який також був реалізований у співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) і передбачав капітальний ремонт з утепленням та інші заходи. Проєкт було впроваджено у 2015 році. Він дозволив зменшити витрати енергоресурсів і економити близько 244 тисяч гривень.

Це була вже третя зустріч учасників мережі. На ній були присутні представники 21 територіальної громади Дніпропетровщини.

Нагадаємо, що з метою зменшення споживання енергоносіїв у комунальній сфері Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» за підтримки Уряду Німеччини виступила з ініціативою створення мереж енергоменеджерів. Мережі передбачають об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. Об’єднавшись, вони визначають спільну мету із заощадження енергії на наступні 3 роки. Протягом цього часу громади реалізовують енергоефективні заходи та регулярно обмінюються досвідом, а також отримують кваліфіковану експертну підтримку та супровід. Пілотними для розбудови мереж енергоменеджерів в Україні були обрані три регіони, а саме: Дніпропетровська, Івано-Франківська та Житомирська області. Перша зустріч мережі енергоменеджерів Дніпропетровської області відбулася 18 грудня 2019 року.

За докладнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до прес-секретаря проєкту «Мережа енергоменеджерів» Асоціації міст України Сергія Лавського за телефоном 093 773 03 59 або електронною поштою: sergiylavskiy@gmail.com

Додаткові документи

pdf
Програма третьої зустрічі енергоменеджерів Дніпропетровської області
ppt
Презентація "Алгоритм впровадження проектів з енергомодернізації"
ppt
Презентація м. Кам'янське "Впровадження енергомодернізації"
ppt
Презентація м. Кривий Ріг "Досвід з реалізації проєкту"
ppt
Презентація м. Павлоград "Досвід з реалізації проєктів"
ppt
Презентація м. Першотравенськ "Досвід енергомодернізації"
ppt
Презентація "Подальша робота мережі"
xls
Шаблон для інвентаризації будівель

Поставити питання автору