Установча зустріч мережі енергоменеджерів (Дніпро)

Дата:18.12.2019
Місце:Дніпро, проспект Яворницького, 75

Асоціація міст України за підтримки Уряду Німеччини розпочала  новий всеукраїнський проект із розбудови мереж енергоменеджерів, що направлений на зниження енергоспоживання громадами усіх рівнів. Перша установча зустріч мережі енергоменеджерів Дніпропетровської області відбулася сьогодні 18 грудня у Дніпрі.

В Україні 78 тисяч установ, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів: як державного, так і місцевих рівнів. Витрати енергоресурсів на опалення бюджетних установ в Україні у 2-3 рази вищі, ніж у країнах ЄС на ці ж потреби.

З метою зменшення споживання енергоносіїв у комунальній сфері Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччини виступила з ініціативою створення мереж енергоменеджерів. Мережа передбачає об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження.

Відібрані на конкурсних засадах територіальні громади, підписуючи на першій установчій зустрічі Меморандум про спільні наміри, стають офіційними членами мережі та регулярно (3-4 рази на рік) зустрічаються та обмінюються власним практичним досвідом та професійними знаннями щодо впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження у своїх муніципалітетах. Як показує закордонний досвід, завдяки таким регулярним зустрічам кількість впроваджених заходів з енергоефективності зростає у 2 рази.

Пілотними регіонами для розбудови мереж енергоменеджерів були обрані три регіони, а саме: Дніпропетровська, Житомирська та Івано-Франківська області.

Сьогодні 18 грудня у Дніпрі (у приміщенні Дніпровської міської ради) розпочалася перша установча зустріч мережі енергоменеджерів Дніпропетровської області.

На першій зустрічі відбулося представлення територіальних громад – учасників пілотної мережі та урочисте підписання Меморандуму про наміри працювати над досягненням спільної мети. Свої домовленості підписанням Меморандуму засвідчили представники 17 територіальних громад.

«Ми продовжуємо роботу з реалізації заходів з енергоефективності та енергозбереження» – розповіла Світлана Калініна, головний спеціаліст з питань енергомоніторингу відділу з економічних питань Павлоградської міської ради, учасниця мережі енергоменеджерів. – «Розкажу як все почалося. Павлоградська міська рада приєдналася до проекту «Угода мерів» у 2014 році та затвердила план дій сталого енергетичного розвитку. У 2017 році ми впровадили енергомоніторинг в бюджетних закладах міста, це 60 установ. Спочатку це був звичайний звіт у форматі Excel. З минулого року ми використовуємо спеціальний програмний продукт АІС «Енергосервіс». Є переваги, але є і недоліки цього продукту. Хотілося б, щоб була більш автоматизована система енергомоніторингу, зараз показники знімаються і вносяться у систему вручну».

Технічний експерт з енергоефективності Юлія Сабатюк розповіла детальніше про мету, формат та перспективи діяльності мережі в Україні.

«Кошти, які мають йти на розвиток інфраструктури громад часто витрачаються на оплату енергоносіїв» – зазначила під час виступу Юлія Сабатюк. – «Якщо залишити все як є, то на нас очікує зростання вартості енергоносіїв, збільшення видатків із бюджету на оплату енергоресурсів, зростання кількості аварійних будівель та зношеного обладнання. Якщо ж ми почнемо діяти, то отримаємо скорочення витрат на оплату енергоносіїв, вивільнення додаткового фінансового ресурсу в бюджетах громад, можливість залучення інвестицій в громадотворення, а також комфортні умови у бюджетних закладах».

Володимир Шимкін, президент ГО «Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам», провів коротку презентацію щодо запуску нового механізму фінансової підтримки з підвищення енергоефективності громадських будівель, що можуть отримати громади.

«Наш проект надає можливість територіальним громадам, комунальним підприємствам, таким як лікарні, отримати грант від 5 до 10 тисяч євро» – зазначив Володимир Шимкін. – «Дедлайн подачі пропозицій – 10 січня 2020 року».

Після чого розпочалася безпосередня робота членів мереж, зокрема напрацювання пропозицій щодо наступних засідань мережі Дніпропетровської області.

За докладнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до прес-секретаря проекту “Мережі енергоменеджерів” Асоціації міст України Сергія Лавського за телефоном 093 773 03 59 або електронною поштою sergiylavskiy@gmail.com.

Додаткові документи

pdf
Презентація "Мережа енергоменеджерів: мета та принципи діяльності"
pdf
Презентація "МІСТО ЕМ: можливості обміну досвідом з енергоменеджменту для громад України"
pdf
Презентація "Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях"
doc
Програма заходу

Поставити питання автору