2-га зустріч мережі енергоменеджерів (Житомир)

Дата:11.02.2020
Місце:м. Житомир, вулиця Покровська, 6 (2 поверх)

Учасники мережі енергоменеджерів Житомирської області зібралися
11 лютого у Житомирі щоб обговорити питання проведення інвентаризації громадських будівель та застосування методу портфоліо-аналізу. Отримані знання допоможуть учасникам зустрічі зменшити споживання енергоносіїв у комунальних закладах та установах своїх громад.

«Перший практичний крок кожного енергоменеджера – інвентаризація майна!» – з цього розпочав свій виступ технічний експерт мережі з багаторічним досвідом Василь Сивочка. Він розповів енергоменеджерам 11-ти територіальних громад, що для того, щоби ефективно управляти комунальними установами, необхідно чітко розуміти, яка кількість будівель перебуває у підпорядкуванні громади та скільки енергії вони реально споживають. Аналізувати отримані дані варто за допомогою методу портфоліо-аналізу. Саме такий підхід дає можливість громаді неупереджено визначити найбільш пріоритетні будівлі для впровадження заходів з енергоефективності, а також обґрунтувати депутатам місцевої ради потребу у виділенні коштів на ці заходи.

Власним досвідом проведення інвентаризації та використання методу портфоліо-аналізу поділилися під час зустрічі представники Житомирської, Баранівської та Коростишівської міських територіальних громад. Зокрема, представниця Житомирської  громади Ольга Кругляк розповіла, що вони починали з непростого процесу збору та систематизації даних. Для цього подавали запити до відповідальних управлінь ради, збирали бухгалтерську звітність, експортували дані з лічильників. Отримані дані знадобилися не лише для формування рейтингу будівель (відповідно до показників споживання енергії) та визначення пріоритетних заходів з енергоефективності, а й для підготовки заявок до міжнародних організацій для отримання від них допомоги.

Для закріплення отриманих знань учасники мережі розділилися на групи та виконали практичне завдання за методом портфоліо-аналізу. «Корисність та доступність цього методу просто вражають!», – поділився враженнями один із учасників мережі після завершення заходу.

 Інвентаризація будівель – це сукупність заходів спрямованих на перевірку основних технічних характеристик будівель, що знаходяться у підпорядкування громади, наявності необхідної на них документації та визначення їхнього енергоспоживання за останні роки, з метою їх обліку та аналізу.

 Портфоліо-аналіз — це метод порівняльного аналізу характеристик будівель, що допомагає проаналізувати отримані за допомогою інвентаризації дані та визначати найбільш пріоритетні будівлі для впровадження заходів з енергоефективності. Також цей інструмент допомагає візуалізувати й презентувати інформацію, що сприяє переконанню голів громад та депутатів в необхідності впровадження енергоефективних заходів саме у визначених будівлях.

Нагадаємо, що з метою зменшення споживання енергоносіїв у комунальній сфері Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» за підтримки Уряду Німеччини виступила з ініціативою створення мереж енергоменеджерів. Мережі передбачають об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. Об’єднавшись, вони визначають спільну мету із заощадження енергії на наступні 3 роки. Протягом цього часу громади реалізовують енергоефективні заходи та регулярно обмінюються досвідом, а також отримують кваліфіковану експертну підтримку та супровід. Пілотними для розбудови мереж енергоменеджерів в Україні були обрані три регіони, а саме: Житомирська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області. Перша зустріч мережі енергоменеджерів Житомирської області відбулася 16 грудня 2019 року.

 За докладнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до прес-секретаря проєкту «Мережа енергоменеджерів» Асоціації міст України Сергія Лавського за телефоном 093 773 03 59 або електронною поштою: sergiylavskiy@gmail.com.

 

Додаткові документи

pdf
Програма другої зустрічі учасників мереж енергоменеджерів Житомирської області
ppt
Презентація "Інвентаризація та портфоліо-аналіз"
pdf
Презентація "Чи є життя без мережі"

Поставити питання автору