2-га зустріч мережі енергоменеджерів (Івано-Франківськ)

Дата:27.02.2020
Місце:селище Делятин, вул. Т. Шевченка, 122 б (Відпочинковий комплекс «Ворота Карпат»)

Навіщо потрібна система енергоменеджменту та як розпочати її впровадження у своїй громаді? Які кроки необхідно зробити місцевій владі та на що варто звернути увагу, аби система енергоменеджменту була ефективною та допомагала заощаджувати бюджетні кошти на енергетичні ресурси? Відповіді на ці запитання знайшли учасники мережі енергоменеджерів Івано-Франківської області під час зустрічі, що відбулася 27 лютого у селищі Делятин.

Яка ж роль енергоменеджера в органах місцевого самоврядування? З відповіді на це запитання розпочав доповідь технічний експерт мережі енергоменеджерів Василь Сивочка: “До основних завдань енергоменеджера належить систематизація даних щодо існуючої комунальної нерухомості, моніторинг споживання паливно-енергетичних ресурсів цими будівлями, а також визначення пріоритетних будівель для термомодернізації та контроль за впровадженням енергоефективних заходів у них.” Усі ці дії дозволяють суттєво знизити споживання енергоносіїв муніципальними установами, а відповідно і економити бюджетні кошти.

“Ви як ніхто знаєте, що будь-яка громада потребує додаткових ресурсів, щоб покращити свою інфраструктуру, – звернувся до учасників зустрічі виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук. – Досвід, яким поділиться Делятинська громада, продемонструє як система енергоменеджементу працює на практиці і скільки їм вже вдалося зекономити на комунальних платежах”.

“Делятинська ОТГ утворилася у 2017 році, – розпочав свій виступ спеціаліст відділу фінансів та соціально-економічного розвитку Делятинської селищної ради Назар Верстюк. – На початку 2019 року рішенням Делятинської селищної ради задекларовано прагнення приєднатися до загальноєвропейської ініціативи “Угода мерів”. У середині  року селищною радою прийнято рішення про затвердження системи енергетичного менеджменту. Також впродовж 2019 року Делятинською селищною радою  спільно із Західноукраїнським регіональним навчальним центром розроблявся План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). У кінці того ж року прийнято рішення про затвердження ПДСЕР селищної ради до 2030 року.

У 2019 році видатки на комунальні послуги установ і закладів громади склали
4,8 млн грн, з них 58% – оплата теплопостачання. Економія витрат на теплопостачання стала одним з основних напрямків провадження енергоефективних заходів. Наприклад, базове енергоспоживання для опалення місцевого Зарічанського ліцею становить 735,8 МВт-год, очікується, що після термомодернізації будівлі воно скоротиться до 257,9  МВт-год”.

В рамках зустрічі, учасники мережі відвідали комунальні заклади Делятинської громади, у яких були впроваджені заходи з енергоефективності.  У Делятинській гімназії здійснено поточний ремонт фасаду, наразі проводиться щоденний моніторинг показників використання паливно-енергетичних ресурсів. У Зарічанському ліцеї
ім. В. Яворського здійснено енергоаудит будівлі та аналіз проблем щодо втрат енергоресурсів, також там проводиться щоденний моніторинг показників використання ресурсів.

Наприкінці зустрічі учасники мережі працювали в групах, виконуючи практичне завдання із визначення обсягу можливого матеріального стимулювання осіб, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження в бюджетних установах.

Цікавинкою зустрічі стала театралізована вистава на екологічну тематику “Земля Сонцівна” у виконанні учнів Делятинського ліцею № 3.

Нагадаємо, що з метою зменшення споживання енергоносіїв у комунальній сфері Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» за підтримки Уряду Німеччини виступила з ініціативою створення мереж енергоменеджерів. Мережі передбачають об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. Об’єднавшись, вони визначають спільну мету із заощадження енергії на наступні 3 роки. Протягом цього часу громади реалізовують енергоефективні заходи та регулярно обмінюються досвідом, а також отримують кваліфіковану експертну підтримку та супровід. Пілотними для розбудови мереж енергоменеджерів в Україні були обрані три регіони, а саме: Івано-Франківська, Житомирська та Дніпропетровська та області. Перша зустріч мережі енергоменеджерів Івано-Франківської області відбулася 20 грудня 2019 року.

 

За докладнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до прес-секретаря проєкту “Мережі енергоменеджерів” Асоціації міст України Сергія Лавського за телефоном 093 773 03 59 або електронною поштою: sergiylavskiy@gmail.com.

Додаткові документи

pdf
Програма 2-ї зустрічі
ppt
Делятинська селищна рада
ppt
Мережа енергоменеджерів - концепт та теми
ppt
Система енергетичного менеджменту
ppt
Практичне завдання

Поставити питання автору