
В рамках офіційного запуску проекту «Енергоефективність у громадах II» за організаційної підтримки Асоціації малих міст України 2-3 листопада у місті Києві відбулася конференція «Енергоефективність у малих містах. Виклики та рішення».
Конференція, що зібрала близько 100 учасників – представників малих міст з усієї України, розпочалася вітальними словами та представленням задач та цілей нового проекту «Енергоефективність у громадах II», що базується на досвіді попереднього проекту та впроваджуватиметься за дорученням Уряду Німеччини компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH до весни 2020 року.
В кінці першої частини конференції відбулася урочиста церемонія оголошення 20 міст-партнерів, що були відібрані в якості учасників проекту, та 5 міст-партнерів, що зголосилися стати містами-менторами та ділитися набутими під час першої фази проекту знаннями у сфері енергоменеджменту.
Продовжилася конференція обговоренням теми енергосервісу у бюджетній сфері та можливостями будівельної галузі для вирішення питань зменшення енергоспоживання бюджетних установ.
Другий день конференції був сфокусований на практиці. Частина учасників відвідала показовий з точки зору використання енергоефективних технологій, екологічних матеріалів та інженерних рішень об’єкт – інноваційний дитячий садок на Печерську. Інша ж частина – міста-партнери проекту «Енергоефективність у громадах II» – займалася детальним ознайомленням з їхніми задачами та можливостями у новому проекті.
Довідково: проект «Енергоефективність у громадах II» впроваджується в Україні за дорученням Уряду Німеччини компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH з травня 2017 до весни 2020 року. В рамках проекту буде надаватися технічна та організаційна підтримка малим муніципалітетам у сфері енергетичного менеджменту. Міста з першого етапу проекту «Енергоефективність у громадах» будуть надавати підтримку у якості менторів, передаючи знання та досвід своїм колегам. Окрім досвіду міст-менторів та демонстрації прикладів найкращої практики, муніципалітети, які прийматимуть участь у проекті, матимуть змогу долучитися до серії тренінгів та інших видів навчання, які будуть охоплювати як спільні теми, так і конкретні проблеми кожного міста. Більше про проект можна довідатися за посиланням https://www.giz.de/en/worldwide/57268.html