Портфоліо аналіз – Засульська ОТГ

Чому запровадили?

Загальне споживання енергії у 70 бюджетних установах Засульської ОТГ у 2018 році склало 5 392562 кВт*год. на загальну суму 8,3 млн. грн. Витрати на енергоносії склали 6,2 % загального бюджету громади. Економія енергії, і, відповідно – коштів, є одним з пріоритетних завданнь сільської ради.

Що саме впроваджено?

Інструмент «Портфоліо аналіз» вперше був представлений у рамках проекту «Енергоефективність у громадах – ІІ». Він дозволяє якісно та швидко аналізувати енергоспоживання всіх «бюджетних» об’єктів громади з врахуванням їх величини, питомого споживання теплової та електричної енергії, також порівнювати об’єкти між собою за допомогою зрозумілої всім візуалізації.

Яким чином впроваджено?

Під час щотижневої наради у голови 08.07.2019 року в присутності старост, керівників відділів виконавчого комітету та керівників комунальних підприємств і установ сільської ради, енергоменеджером Наталією Крамаренко (головним спеціалістом відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій – відповідно до посадової інструкції), було представлено портфоліо аналіз. За наслідками презентації визначено пріоритетні для роботи у 2019 році об’єкти, а також надано доручення на розробку потенційних заходів для впровадження на цих обєктах енергоощадливих заходів. Зокрема, дитячі садочки «Вербиченька» та «Либідонька» обрано як першочергові для практичної реалізації заходів.

Отриманий досвід

Використання різних інструментів візуалізації енергоспоживання бюджетними закладами, зокрема і портфоліо аналіз, дозволяє робити обґрунтовані висновки щодо послідовності вибору закладів для реалізації заходів та їх пріоритезації по виду енергоносія.

Пряма мова

«Бульбашкова діаграма, що була представлена енергоменеджером Наталією Крамаренко, чітко продемонструвала, які об’єкти найменш ефективно використовують теплову таелектричну енергію. Дане споживання порівнювалося ще з 30-ма громадами по всій Україні. Це прекрасний інструмент для легкого розуміння пріоритетів у роботі у сфері енергоефективності» – сільський голова Сергій Бондаренко. Він наголосив, що завдяки проекту «Енергоефективність у громадах ІІ» спеціалісти громади отримали знання, які необхідно використати на практиці для раціонального використання енергетичних ресурсів, що в свою чергу дасть можливість забезпечити раціональне використання і навіть економію бюджетних коштів. В масштабах бюджету громади це може бути значна сума – з 6 нулями.