Оптимізація – Радомишльська ОТГ

Чому запровадили?

У структурі видатків бюджетних установ, енергоносії зазвичай займають друге місце та складають 7-20%. При цьому до 10% енергії від загального споживання можна зекономити за рахунок оптимізаційних малозатратних заходів.

Що саме впроваджено?

Загальні витрати на енергоносії у 2018 році у Радомишльській ОТГ склали 8, 579 млн.грн. Оптимізаційні заходи, зазвичай, стосуються або нескладних технічних рішень, або поведінкових змін людей – тому вони завжди є низькозатратними.. У випадку Радомишля всього лиш 2% економії за рахунок оптимізаційних рішень – це близько 160 тис. грн. в перший рік, і далі – щороку.

Яким чином впроваджено?

Шляхом використанням енергомоніторингу у ручному режимі виокремлено найбільш енергозатратні бюджетні установи. У даних будівлях було проведено енергетичне обстеження, використовуючи набір енергоменеджера, що був отриманий в рамках проекту «Енергоефективність у громадах – ІІ». За наслідками обстежень для закладів були сформовані рекомендації зі зменшення споживання енергії: використання залпового провітрювання, ремонт та встановлення автоматичних довідників вхідних дверей, зменшення енергопостачання у нічні години тощо.

Отриманий досвід

Впровадження оптимізаційних заходів забезпечило економію 2% енергоносіїв у бюджетній сфері.

Пряма мова

«Не менше важливим за, власне, економію енергії, є той факт, що частина енергії зекономлена завдяки поведінковим змінам працівників закладів. Такі зміни дозволяють отримувати максимальну економію енергії після впровадження технічних проектів – завдяки якісному та дбайливому обслуговуванню. Зміна поведінки працівників практично нічого не коштує для бюджету – а дозволяє заощаджувати реальні кошти» – Ігор Чудовський, начальник відділу економічного розвитку Радомишльської ОТГ.