Енергомоніторинг – Краснопільська ОТГ

Чому запровадили?

У 2017 році бюджетні будівлі Краснопільської ОТГ спожили 8768648 квт*год теплової та електричної енергії та витратили на неї 5 600 000 гривень. Дані витрати склали 6,2 % від загального бюджету громади. Моніторинг споживання енергоресурсів здійснювався раз на місяць на підставі рахунків від постачальників послуг. Це не давало можливості енергоменеджеру проводити якісний аналіз споживання енергії, що приводило до невчасних та некоректних дій.

Що саме впроваджено?

У липні 2018 року запроваджено щоденний моніторинг енергоспоживання у муніципальних будівлях. Проведено навчання для відповідальних осіб щодо його функціонування. Використовуючи спеціальне програмне забезпечення, енергоменеджер громади отримав доступ в онлайн режимі до інформації про потоки енергетичних ресурсів у кожному закладі та їх якісної аналітики.

Яким чином впроваджено?

Якісна аналітична робота надала можливість скоротити споживання енергоносіїв, що доводиться двома цікавими прикладами.
У Наумівському дитячому садочку зменшено споживання у вихідні та святкові дні з 110 кВт*год до 60 кВт*год в середньому.
У Краснопільській загальноосвітній школі аналіз показав найвище споживання електроенергії на 1 кв. м серед шкіл громади. Детальне обстеження об’єкту виявило, що один з двох лічильників електроенергії встановлено на станції підкачки води. Станція підкачки води забезпечувала весь житловий сектор, який було розміщено поруч зі школою. Після передачі лічильника на баланс водопостачального підприємства споживання електроенергії школою зменшилося на 100 квт*год на день, або 5 900 грн. на місяць відповідно.

Отриманий досвід

Можливість проведення якісного аналізу споживання енергоресурсів дає змогу енергоменеджеру виявляти та усувати нераціональне споживання енергії та коштів, швидко реагувати на аварійні ситуації, аргументовано надавати пропозиції щодо реалізації організаційних та технічних заходів з метою подальшого скорочення споживання.
Приклад Краснопільської ОТГ доводить, що завдяки впровадженню енергомоніторингу та ретельному аналізу показників можна заощадити приблизно 10% від загально споживання енергетичних ресурсів будівлями.

Пряма мова

«Впровадження системи енергомоніторингу обійшлося нам в 0 гривень, але це дало змогу зекономити 42 000 гривень на рік. Запровадження енергомоніторингу забезпечило ефективне управління енергоспоживанням, пряму економію через своєчасне виявлення та усунення надмірних втрат енергоресурсів. Це дає нам можливість інвестувати вивільнені кошти в енергозберігаючі заходи. Ось Вам реальний доказ необхідності впровадження систем енергомоніторингу у кожному українському місті, у кожній громаді» – заявив селищний голова Юрій Яремчук.