Енергетичні аудити – Пирятинська ОТГ

Чому запровадили?

У рамках проекту «Реформа в сфері енергоефективності України», за підтримки GIZ та Програмою «U-LEAD з Європою», громада отримала грант на проведення енергетичних аудитів у шести комунальних закладах. За допомогою звітів з аудитів було впроваджено ряд рекомендованих енергозберігаючих заходів. Проте, залишився ряд об’єктів, які потребували проведення енергоаудитів.

Що саме впроваджено?

За допомогою проекту «Енергоефективність в громадах-II» громада отримала необхідне обладнання для проведення експрес енергоаудитів, а також практичні навички в їх проведені. Це дало можливість самостійно виконувати енергоаудити та визначати заходи, які потрібно впровадити для зниження енергоспоживання на об’єктах.

Яким чином впроваджено?

Енергоменеджером громади було проведено ряд експрес енергетичних аудитів по всім дошкільним навчальним закладам громади, в результаті чого сформовано звіти з описом стану будівель, інженерних систем, історією виконаних робіт тощо. Після аналізу зібраної інформації, для впровадження рекомендовано ряд енергоефективних заходів, що зменшать витрату бюджетних коштів на утримання цих об’єктів.
За допомогою логерів температури, вологості та вуглекислого газу проведено моніторинг параметрів мікроклімату дошкільних навчальних закладів.
У ДНЗ «Пролісок» було виявлено завищені показники вологості та вуглекислого газу. Рекомендовано встановити локальні системи вентиляції з рекуперацією. Даний захід планується до виконання в липні-серпні 2019 року.
Після заміни ламп розжарювання та люмінесцентних ламп на світлодіодні, було використано люксметр для визначення відповідності освітленості приміщень відповідних установ діючим нормам.
Експрес енергетичні аудити заплановано провести також і на інших об’єктах комунальної власності.

Отриманий досвід

Експрес енергоаудити дають можливість проаналізувати стан самої будівлі та її інженерних систем, відповідність дотримання норм, зазначених в Державних будівельних нормах України та Державних санітарних правилах і нормах. А також, отримати звіти з рекомендаціями щодо проведення енергоощадних заходів.

Пряма мова

«Це наші впевнені кроки на шляху до енергоефективності та енергозбереження, в першу чергу через раціональне використання енергоресурсів, що дає можливість заощаджувати кошти бюджету громади та створювати комфортні умови для наших жителів. За допомогою системи муніципального енергетичного менеджменту маємо на меті отримати економічний, соціальний, технічний та екологічний ефекти», – міський голова Олексій Рябоконь.