Впровадження – Баранівська ОТГ

Чому запровадили?

Зазвичай, заклади освіти є одними з найбільших споживачів енергії у громадах. Одночасно з цим вони мають найвищі санітарно-гігієнічні вимоги. У Баранівській ОТГ у 2018 році школи спожили 4 465 218 кВт*год, або 49,7% від усієї спожитої енергії у громаді.

Що саме впроваджено?

Відповідно до рішення Баранівської міської ради «Про укладення кредитного договору з Північною екологічною фінансовою корпорацією (« НЕФКО»)» від 20 грудня 2017 року № 741, проведено утеплення Баранівської гімназії на загальну суму 6,55 млн.грн. В тому числі, кредит НЕФКО – 4,949млн.грн. (76%), решта – коштом бюджету. Кредитні кошти були взяті під 3% річних у гривні. У червні 2019 року завершено роботи з утеплення стін. Наразі ще тривають загальнобудівельні роботи (влаштування відмостки і т.д.).

Яким чином впроваджено?

Відповідно до аналітики, отриманої за допомоги системи щоденного моніторингу, за рахунок впроваджених заходів з утеплення стін та цоколю,після реалізації проекту економія енергії склала за cічень – квітень 2019 року 126 тис. кВт*год або -33%  в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. З врахуванням кліматичної корекції  економія складає 10,2 тис.куб. (-26%) або 95 тис. кВт*год. Однак, у 2019 році ще утеплювався південний фасад будівлі, який не встигли завершити у 2018 році, то ж економія по факту буде ще більшою.

Отриманий досвід

В Україні є всі можливості проведення комплексної термореновації бюджетних закладів за рахунок кредитних коштів. Реалізація таких проектів призводить до зменшення витрат з бюджету на енергетичні ресурси. Одночасно з цим, залучення кредитних коштів дає можливість покривати вартість робіт за зекономлені кошти, а власні – зароблені громадою – кошти витрачати на проекти розвитку.

Пряма мова

«Термореновація гімназії – це лише вершина айсберга в сфері енергоефективності в громаді. За підтримки голови громади створено структуру енергетичного менеджменту, запроваджено енергомоніторинг, розпочато встановлення приватної промислової СЕС та реалізовано інші проекти. Ми маємо чіткі плани щодо подальшої роботи на наступні роки» – Юрій Савич, енергоменеджер Баранівської ОТГ.
«Завдяки плідній співпраці з керівництвом громади нам вдалося реалізувати проект, який допоміг зменшити поживання енергії та витрати на неї, збалансувати температурний режим у закладі та покращити зовнішній вигляд закладу» – директор гімназії Віктор Присяжнюк

Посилання

Рішення Баранівської міської ради від 20 грудня 2017 року № 741 «Про укладення кредитного договору
з Північною екологічною фінансовою корпорацією
(«НЕФКО»)» – http://mrada-baranivka.gov.ua/index.php/rishennia-sesii/2281-rishennia-15-sesii-8-sklykannia-vid-22122017