Підтримка

В рамках проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який впроваджується компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) передбачено Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності громадських будівель.

Наразі конкурс завершено

Вітаємо переможців!

відкрити згорнути

Міжнародною громадською організацією “Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам” (МГО ЦСЖМР) було завершено конкурс заявок, умови участі у якому наведені нижче, на отримання грантів для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель, в тому числі муніципальних лікарень міст та об’єднаних територіальних громад.

За результатами оцінювання, серед 242 заявників, було обрано 22 переможці. Отож, переможцями стали:

1. Новоград-Волинська міська об’єднана територіальна громада (м. Новоград-Волинський, села: Майстрів, Майстрова Воля, Маковиці) з проєктом «Проведення енергетичного аудиту та розробка енергетичних сертифікатів для Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1, Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 2, Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 3, Кабінету надання медичної допомоги, Краєзнавчого музею Новоград-Волинської міської ОТГ»

2. Комунальне некомерційне підприємство “Центральна міська лікарня” Рівненської міської ради з проєктом «Розробка енергетичних сертифікатів для корпусів Комунального некомерційного підприємства “Центральна міська лікарня” Рівненської міської ради»

3. Комунальне підприємство “Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги”, Славутська міська ОТГ з проєктом «Проведення енергоаудиту з послідуючою розробкою проєктно-кошторисної документації для комплексних заходів з теплової модернізації Славутської АЗП-СМ та Славутської АЗП-СМ №2»

4. Тростянецька міська об’єднана територіальна громада з проєктом «Комплексне енергетичне обстеження громадських будівель та систем теплопостачання Тростянецької міської ОТГ»

5. Місто Слов’янськ з проєктом «Розробка Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Слов’янськ до 2030 року та проведення енергетичних аудитів і сертифікації енергетичної ефективності громадських будівель»

6. Місто Чугуїв з проєктом «Розробка Плану Дій зі сталого енергетичного розвитку м. Чугуїв, проведення енергетичних аудитів та розробка енергетичних сертифікатів для закладів загальної середньої і дошкільної освіти Чугуївської міської ради Харківської області»

7. Місто Токмак з проєктом «Розвиток системи енергоменеджменту міста Токмак шляхом встановлення програмного забезпечення для впровадження автоматизованої системи енергомоніторингу в бюджетних установах, включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом та подальшою розробкою проєктно-кошторисної документації для імплементації проєкту з термосанації найбільш енерговитратної будівлі»

8. Місто Костянтинівка з проєктом «Забезпечення сталого енергетичного розвитку м. Костянтинівка шляхом розробки Плану дій та проведення енергетичних аудитів бюджетних закладів міста»

9. Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади” (Торгова назва – медичний центр “Сім’я”) з проєктом «Плануй сьогодні, дій завтра, заощаджуй та розвивайся в майбутньому»

10. Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради» з проєктом «Проведення енергоаудиту, отримання енергетичного сертифікату будівель Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради»

11. Тетіївська міська ОТГ з проєктом «Проведення енергоаудиту в міських школах, ЦПМСД та в КП «Тетіївтепломережа» Тетіївської міської ради. Виготовлення проєктно-кошторисної документації щодо енергоефективних заходів з комплексної реновації будівель міських шкіл»

12. Місто обласного значення Малин з проєктом «Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для установ та будівель управління освіти, молоді, спорту та національно патріотичного виховання виконавчого комітету Малинської міської ради»

13. Місто Дунаївці, Дунаєвецька ОТГ з проєктом «Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для будівель бюджетної сфери Дунаєвецької міської ради»

14. Коломийська ОТГ з проєктом «Детальний енергоаудит громадських будівель Коломийської ОТГ»

15. Лановецька міська обʼєднана територіальна громада з проєктом «Енергоаудит закладів шкільної та дошкільної освіти Лановецької міської обʼєднаної територіальної громади»

16. Чигиринська міська об’єднана територіальна громада з проєктом «Проведення енергоаудитів з виготовленням Паспортів та Сертифікатів енергетичної ефективності зі звітом для 12 будівель закладів освіти та культури Чигиринської ОТГ»

17. Місто Самбір, Львівська область з проєктом «Розробка Плану Дій зі Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату (ПДСЕРК) міста Самбора до 2030 року»

18. Місто Миргород з проєктом «Реконструкція будівлі дошкільного навчального закладу № 2 “Оленка” ясла-садок комбінованого типу по вул. Гоголя, 86, м. Миргород, Полтавської обл.»

19. Покровська селищна об’єднана територіальна громада Дніпропетровської області з проєктом «Комплексне енергетичне обстеження громадських будівель Покровської ОТГ із розробкою техніко-економічних обгрунтувань та розрахунків як інструментів енергоефективної політики»

20. Баранівська міська об’єднана територіальна громада з проєктом «Розробка комплексу енергоефективних заходів у комунальних будівлях у рамках реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату Баранівської міської об’єднаної територіальної громади»

21. Місто Добропілля з проєктом «Розробка плану дій зі сталого енергетичного розвитку ПДСЕР(K) – (або SE(C)AP – Sustainable Energy (and Climate) Action Plan) та інвестиційного плану впровадження ПДСЕР(K) міста Добропілля на 2021-2030 роки»

22. Місто Борислав з проєктом «Розробка проєктно кошторисної документації щодо комплексної реновації будівлі закладу загальної середньої освіти I-III ступенів №4 по вул.Зелена,44 у м. Борислав Львівської області»

Запрошуємо заявників і всіх зацікавлених ознайомитися зі статистикою щодо отриманих заявок за посиланням у графі “Блог” меню сайту ЦСЖМР.

Дякуємо всім учасникам за участь у конкурсі!
Бажаємо вдалої реалізації всіх проектів переможцям та успіхів всім учасникам!

Загальна інформація

відкрити згорнути

В якості апліканта (заявника) можуть виступати міста та об’єднані територіальні громади. Заявки приймаються до 10 січня 2020 року, 17:00 год. 

Партнерською організацією з реалізації Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності громадських будівель є міжнародна громадська організація “Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам”  (МГО ЦСЖМР).

Фінансування надається в рамках грантової угоди, що укладена між GIZ та МГО ЦСЖМР.

МГО ЦСЖМР проводить повний супровід грантового конкурсу включаючи адміністрування оцінки грантових пропозицій та конкурсний відбір виконавців у відповідності до процедур GIZ.

Гранти надаються виключно у негрошовій формі. Для отримання фінансування, муніципалітет (у разі необхідності разом з головним розпорядником коштів або відповідним комунальним підприємством) підпише грантову угоду з МГО ЦСЖМР. Передача виконаних робіт грантоотримувачам буде здійснена на безоплатній основі шляхом укладання відповідних актів.

Присудження грантів відбуватиметься за умови співфінансування запропонованих заходів муніципалітетами. Муніципалітети які отримають гранти гарантують співфінансування проектів (заходів), які були надані на конкурс у розмірі не менш ніж 30% від загальної вартості проекту. Співфінансування проектів може відбуватись за допомогою двох механізмів:

1) укладання окремої угоди з підрядними організаціями які будуть обрані МГО ЦСЖМР за результатами проведення конкурсів у відповідності до процедур GIZ на той обсяг робіт/послуг, які можуть бути відокремлені в рамках проекту;

2) укладання разом с МГО ЦСЖМР тристоронньої угоди з підрядними організаціями які будуть обрані МГО ЦСЖМР за результатами проведення конкурсів у відповідності до процедур GIZ.

Прийнятні проекти

відкрити згорнути

Подані на конкурс проекти можуть включати в себе реалізацію наступних заходів:

 • Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для громадських будівель
 • Розробка проектно-кошторисної документації для теплової модернізації громадських будівель (комплексні або окремі заходи)
 • Встановлення муніципальної системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів бюджетними будівлями включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом;
 • Розробка плану дій зі сталого енергетичного розвитку ПДСЕР(K) – (або SE(C)AP – Sustainable Energy (and Climate) Action Plan) та інвестиційного плану впровадження ПДСЕР(K);
 • Послуги з фінансового інжинірингу для залучення інвестицій в заходи з підвищення енергоефективності: підготовка техніко-економічних обґрунтувань, конкурсної документації для концесії або приватно-публічного партнерства, тощо;
 • Інші заходи спрямовані на розвиток організаційної спроможності виконавчих органів муніципалітетів, комунальних підприємств/установ тощо з питань розробки та реалізації місцевої енергетичної політики, проектного управління тощо.

Інформація про надання грантів

відкрити згорнути

В рамках грантової угоди проекту «Енергоефективність у громадах II», що впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини,  МГО ЦСЖМР планує надати муніципалітетам-переможцям конкурсу грантове фінансування для реалізації прийнятних проектів. Загальний грантовий фонд складає 150 000,00 (сто п’ятдесят тисяч) євро (у гривневому еквіваленті).

Кожний заявник (учасник) може отримати 1 (один) грант, при цьому кількість заходів передбачених для фінансування в рамках одного гранту не обмежена (наприклад, заявка може включати  в собі пул з енергоаудитів для декількох будівель і розробку ТЕО потенційних проектів).

Максимальна сума гранту не буде перевищувати 10 000,00 (десять тисяч) євро (у гривневому еквіваленті).

Мінімальна сума гранту не має бути меншою ніж 5 000,00 (п’ять тисяч) євро (у гривневому еквіваленті).

Очікуваний період надання грантової підтримки: січень – червень 2020 р.

Очікуваний період виконання всіх робіт та послуг до 31 травня 2020 р.

Інформація щодо прийнятності

відкрити згорнути

1. Прийнятні суб’єкти та об’єкти.
До участі в конкурсі запрошуються міста, а також міські ОТГ з чисельністю  населення до 200 000 осіб. Заявка може бути поданою від комунального некомерційного підприємства (КНП) міської ради.

2. Розподіл витрат та виділення коштів
Сума фінансування за грантом буде становити до 70 відсотків від загальної вартості заявлених послуг, що спрямовані на підвищення енергетичної ефективності будівель (проектів). Решта фінансування буде здійснена муніципалітетами в рамках співфінансування.

Не планується проведення  фінансування закупівлі обладнання та матеріалів, будівельних робіт та/або робіт зі встановлення обладнання.

При поданні заявки на участь у конкурсі міста мають надати гарантії щодо наявності в бюджеті коштів на співфінансування заходів в заявленому обсязі співфінансування або надати гарантії щодо готовності міста виділити необхідний обсяг коштів.

Інформація щодо подання заявки

відкрити згорнути

1. Інформація щодо подання
Заявки мають бути надіслані електронною поштою на електронну адресу reformcenter@ukr.net

Заявки, подані із запізненням, неповні або такі, що не відповідають основним умовам, не будуть розглядатися.

Дата і час закінчення прийняття заявок: Заявки мають бути отримані не пізніше 17:00 год., 10 січня 2020 року.

Будь-яка додаткова інформація щодо конкурсу, його результатів та про хід виконання проекту будуть доступні на сайті МГО ЦСЖМР за посиланням www.reformcenter.org.ua

2. Формат заявки на отримання гранту
Форма заявки на грант надана у Додатку до цього ЗПЗ. Будь ласка заповнюйте заявку з додатками та формами в електронному вигляді, зробіть сканкопію заявки з підписами, заповнені додатки до заявки направляйте у форматі word або pdf, сканкопії додаткових документів у графічному форматі jpeg або pdf  електронною поштою на адресу: reformcenter@ukr.net

Нижче наводиться стисле керівництво щодо заповнення формуляра заявки:

 • Назва міста або ОТГ: У цьому розділі має вказуватися повна назва міста або ОТГ.
 • Місцезнаходження: Тут має подаватися адреса органів управління міста, ОТГ, або КНП.
 • Кількість мешканців міста або ОТГ:
 • Назва проекту: Тут має вказуватися назва проекту, який пропонується до реалізації. Назва проекту повинна відображати фактичні заходи, які будуть виконуватися проектом (наприклад, «Розробка проектної документації комплексної термомодернізація будівлі_________ із встановленням____________, заміною__________ та ________________», або «Розробка Плану Дій зі сталого енергетичного розвитку муніципалітету ___________»).
 • Мета проекту: У цьому розділі має визначатися загальна мета проекту.
 • Конкретні завдання проекту та заплановані заходи: У цьому розділі повинні описуватися конкретні заходи, які стосуються досягнення мети проекту. Так само у додатковій формі Додаток 1 надайте детальну інформацію щодо запланованих заходів та об’єктів, яка дасть нам можливість провести конкурси серед постачальників послуг та визначитись з виконавцями у відповідності до процедур GIZ.
 • Цільова група та кількість вигодонабувачів: Наприклад, це можуть бути мешканці міста, учні шкіл та відвідувачі лікарні тощо. Необхідно вказати їх орієнтовну кількість.
 • Тривалість: У цьому розділі має вказуватися очікувана тривалість реалізації проекту, наприклад: січень 2020р. – травень 2020р.
 • Бюджет: У цьому розділі має вказуватись орієнтовний загальний бюджет проекту. Усі суми повинні вказуватися в гривнях. До проведення відповідних конкурсів та отримання пропозицій постачальників запропонований бюджет буде оціночним та неостаточним, але в будь-якому випадку очікувані суми витрат бюджету дадуть можливість попереднього аналізу вартості та розподілу витрат. Форма бюджету представлена у Додатку 2 Бюджет проекту.
 • Посилання на попередній досвід: Інформація з посиланнями на попередній досвід представлена у Додатку 3 «Інформація про попередній досвід».
 • Контактні дані виконавця заявки: Контактні дані особи яка відповідає за участь муніципалітету в конкурсі заявок на отримання гранту.
 • Підпис міського голови, голови ОТГ, або голови КНП.

3. Додатки до заявки

Додаток 1. Детальна інформацію щодо запланованих заходів та об’єктів.
Заповнюються Форми 1, 2, 3, 4 у відповідності до обраних заходів. Ця інформація надасть нам можливість провести конкурси серед постачальників послуг та визначитись з виконавцями у відповідності до процедур GIZ

Додаток 2. Орієнтовний бюджет
Бюджет має бути підготовлений у відповідності з наданою у Додатку 2 формою. У разі наявності детальних розрахунків вартості запропонованих заходів (комерційні пропозиції, рахунки тощо) надайте цю інформацію разом з Додатком 2.

Додаток 3. Інформація про попередню діяльність
У цьому формулярі має подаватись у підсумковому вигляді опис заходів з підвищення енергетичної ефективності, які заявник виконував або якими керував протягом минулих 3 років (не більш ніж 5 основних заходів). Цей формуляр, також, повинен включати інформацію про створення системи енергетичного менеджменту, розробки енергоплану тощо.

Для кожного відповідного випадку потрібно подати таку інформацію:

 1. Джерело фінансування: Тут потрібно вказати, чи заявник використовував свої власні кошти, або ж вказати назву й адресу організації, що надала фінансування.
 2. Назва проекту: Вкажіть назву або дайте стислий опис проекту.
 3. Період часу: Коли виконувався проект.
 4. Завдання / заходи / основні досягнення: Вкажіть докладну інформацію щодо завдань, які виконувалися в рамках реалізації проекту, і основні досягнення.

Додаток 4. Засвідчення, гарантії та інші заяви реципієнта
Від заявника також вимагається подання копій свідоцтв, які підтверджують реєстрацію відповідними державними органами.

Обмеження щодо фінансування

відкрити згорнути

Кошти гранту не можуть бути використані для закупівлі обладнання та матеріалів і виконання будівельно-монтажних робіт.

Інформація про розгляд заявок

відкрити згорнути

Усі гранти будуть присуджуватися на конкурсній основі, запланований термін розгляду заявок та визначення переможців до 31.01.2020р.

Грантовий комітет проаналізує всі заявки з точки зору їх повноти, прийнятності, технічних і фінансових переваг відповідно до критеріїв, встановлених цим ЗПЗ. До складу Грантового комітету будуть входити представники МГО ЦСЖМР та залучені консультанти.

 • Відповідність форми: Усі заявки, отримані до кінцевого строку приймання будуть проаналізовані на їх відповідність вимогам, вказаним у цьому керівництві й формі заявки. Для заявок, які подані неповними, існує ризик того, що вони не будуть розглядатися. Подані із запізненням заявки не будуть розглядатися щодо присудження гранту.
 • Відповідність змісту: Заявники повинні подати заявку, що безпосередньо відповідає положенням, умовам, специфікаціям і статтям цього ЗПЗ. Заявки, що не відповідають цьому ЗПЗ, можуть бути класифіковані як такі, що є невідповідними й вилучатимуться з розгляду.
 • Підхід до оцінки: Оцінку проекту буде проводити Грантовий комітет у відповідності з критеріями і методологією, викладеними нижче:
Критерій Максимальна сума балів
1 Комплексне охоплення мешканців муніципалітету 20
2 Попередній досвід – виконані роботи з енергоефективності 10
3 Наявність існуючої системи енергоменджменту /посади енергоменеджера 20
4 Подальший розвиток проекту 20
5 Обсяги співфінансування проекту 10
6 Очікуване скорочення споживання енергоресурсів та викидів СО2при впровадженні проекту 20
Разом балів 100

Методологія оцінки:

Критерій 1 – Охоплення  мешканців:

К2=20*Еі, де

  • 20 – максимальне число балів для цього критерію
  • Еі – охоплення мешканців муніципалітету для кожного учасника
  • Еі  розраховується як: Еі = охоплення мешканців муніципалітету на яких впливає проект / кількість мешканців муніципалітету, значення Еі = від 0 до 1.

Критерій 2 – Попередній досвід (кількість балів підсумовується у випадку відповідності декільком критеріям)

 • Заявник не має жодного досвіду реалізації проектів та заходів з енергоефективності – 0 балів
 • Заявник реалізовував проекти та заходи покращення енергоефективності – 10 балів
 • Заявник веде сталий енергетичний моніторинг результатів запровадження заходів покращення енергоефективності – 10 балів

Критерій 3 – Наявність системи енергоменеджменту (кількість балів підсумовується у випадку відповідності декільком критеріям)

 • Заявник має призначеного енергоменеджера – 10 балів
 • Заявник має розроблений енергетичний план – 5 балів
 • Заявник має систему енергетичного моніторингу – 5 балів

Критерій 4 – Подальший розвиток проекту

 • Проект та перелік заходів, що пропонує заявник, є передумовою для наступного розвитку впроваджень заходів з підвищення енергетичної ефективності, або має демонстраційний ефект – 20 балів;
 • Проект має одноразовий ефект – 0 балів.

Критерій 5 – Співфінансування

 • Проект передбачає співфінансування у розмірі не менш ніж 30% вартості всіх запланованих заходів – 0 балів;
 • Проект передбачає співфінансування у розмірі не менш ніж 35% вартості всіх запланованих заходів – 5 балів;
 • Проект передбачає співфінансування у розмірі не менш ніж 40% вартості всіх запланованих заходів – 10 балів;

Критерій 6 – Скорочення споживання енергоресурсів (кількість балів підсумовується у випадку відповідності декільком критеріям)

Перелік заходів передбачає скорочення споживання енергоресурсів в подальшому – 10 балів

Перелік заходів передбачає оптимізацію споживання енергоресурсів в подальшому – 10 балів

Перелік заходів не передбачає скорочення споживання енергоресурсів – 0 балів

Після проведення аналізу всіх заявок, отриманих у відповідь на цей ЗПЗ, Грантовий комітет прийме рішення щодо того, які заявки будуть обрані для фінансування. Рішення щодо того, чи фінансувати заявку чи ні, буде прийматися на основі її оцінки (підрахунку суми балів) по відношенню до інших заявок, отриманих у відповідь на ЗПЗ. Остаточне рішення Грантового комітету буде опубліковане на сайті МГО ЦСЖМР www.reformcenter.org.ua та подане в проект «Енергоефективність у громадах II» для інформації.

Інформація про присудження й адміністрування

відкрити згорнути

Ми очікуємо, що всі гранти будуть присуджені в січні- лютому 2020 року.

Незважаючи на те, що фінансування надається за окремим дорученням Проекту «Енергоефективність у громадах II», компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» не є стороною щодо грантів, присуджених в рамках цієї програми, і тому прямих стосунків між GIZ і одержувачами грантів немає. Будь-які питання впровадження, які виникають після присудження гранту, будуть вирішуватися між адміністратором гранту МГО ЦСЖМР і одержувачем гранту.

За необхідності, адміністратор гранту буде проводити роз’яснення для реципієнтів після присудження грантів для розуміння ролей і сфери відповідальності персоналу адміністраторів грантів, який буде брати участь в адмініструванні проекту. Це може передбачати:

 1. Надання схвалень, інструкцій і керівництва після присудження гранту;
 2. Надання технічної допомоги одержувачам грантів експертами адміністратора грантів.

Контактні особи програми грантів

відкрити згорнути

Цей ЗПЗ і будь-які майбутні зміни до нього можна звантажити з даного вебсайту або вебсайту МГО ЦСЖМР

Реципієнт документу заявки відповідає за те, щоб отримати ЗПЗ з Інтернету повністю.

Будь-які запитання стосовно цього ЗПЗ повинні подаватись у письмовій формі на електронну адресу reformcenter@ukr.net  до 17:00 (за київським часом), до 26 грудня 2019 року.

Відповіді на запитання будуть надані усім учасникам до 31 грудня  2019 року.

Будь-яка додаткова інформація щодо цього ЗПЗ буде надаватися шляхом внесення поправок до цього ЗПЗ.

Інша інформація

відкрити згорнути

Публікація цього ЗПЗ не являє собою зобов’язання МГО ЦСЖМР або проекту «Енергоефективність у громадах II», що виконується GIZ, щодо присудження гранту і не зобов’язує адміністратора гранту сплатити витрати, понесені на підготовку й подання заявки. Заявки подаються на власний ризик заявника; всі витрати на підготовку й подання здійснюються за рахунок заявника.

Якщо у вас виникли питання, напишіть нам на пошту: reformcenter@ukr.net

Або зателефонуйте: +38 050 356 67 25 (Володимир Шимкін)

Повна та детальна інформація щодо умов конкурсу, необхідних для заповнення форм та додатків (ЗПЗ)

завантажити