Закупівлі – Каланчацька селищна рада

Чому запровадили?

До прийняття рішення виконкому від 18 грудня 2018 року № 19 Каланчацької селищної ради «Про затвердження Порядку термомодернізації будівель Каланчацької селищної ради,придбання обладнання,товарів,пов’язаних з енергозберігаючими технологіями», керівники комунальних установ (усі окремі юридичні особи), не знаючи ДБН та ДСТУ в частині енергоефективності, на власний розсуд вирішували, що та як робити під час проведення капітальних ремонтів опалювальних систем, дахів, заміни дверей та вікон, електрообладнання, ламп освітлення, орієнтуючись на принцип «чим дешевше – тим краще». Це не призводило до значногзменшення енергоспоживання, економії коштів громади та надійної експлуатації будівель.

Що саме впроваджено?

Після затвердження виконкомом Каланчацької селищної ради зазначеного вище Порядку ситуація докорінно змінилася. Тепер керівники зобов’язані отримати погодження енергоменеджера, що передбачає обов’язкове використання енергозберігаючих технологій, виконання ДБН та ДСТУ при проведенні капітальних ремонтів опалювальних систем, дахів, заміні вікон та дверей, придбанні обладнання, товарів, пов’язаних з енергозберігаючими технологіями, усіма закладами селищної ради.

Яким чином впроваджено?

Порядок передбачає погодження, контроль та відповідальність керівників при проведенні робіт та послуг, закупівлі товарів, пов’язаних з енергозберігаючими технологіями. Надання документів на погодження здійснюється в електронному вигляді. Фінансовий відділ Каланчацької ОТГ при виділенні коштів на придбання енергоресурсів установам враховує інформацію енергоменеджера про їх необхідний обсяг. Енергоменеджер громади перевіряє документи, отримані від керівників комунальних установ, на відповідність вимогам енергозбереження, і тільки після цього відбувається оплата.

Отриманий досвід

На капітальний ремонт опалювальної системи Горьківського опорного закладу повної загальної середньої освіти виділено 800 тисяч гривень. Під час вивчення проектно-кошторисної документації енергоменеджером громади було встановлено, що капітальний ремонт не передбачає балансування опалювальної системи, що призвело б знову до нерівномірного обігріву будівлі та перевитрат енергоресурсів. Після проведеної наради за участю підрядника, керівника установи та заступника селищного голови, було вирішено виділити додатково з бюджету селищної ради 114 тис. гривень для встановлення балансувальних клапанів, що дозволить ефективно збалансувати опалювальну систему будівлі, раціонально використовувати паливо та економити кошти громади. Зараз на об’єкті ведуться будівельні роботи.

Пряма мова

Голова ОТГ В.К.Зінчук «Енергоменеджери громади дуже принципові і в цьому я завжди їх підтримую. Вони забезпечують контроль за придбанням обладнання, яке дозволить ефективно використовувати енергію, надійно експлуатувати будівлі, та, як наслідок, економити бюджетні кошти. У мене особисто, та в депутатського корпусу, завдяки їхній роботі є чітке розуміння, куди нам потрібно рухатися в питанні енергоефективності будівель громади. Ми маємо програму енергоефективності на 2019-2023 роки та просто намагаємося її виконувати».