Інвентаризація будівель – Демидівська ОТГ

Чому запровадили?

Першочерговим завданням для відповідального за енергоменеджмент в громаді є ідентифікація об’єктів, з якими йому потрібно працювати. Загальне споживання енергії у 49 бюджетних установах Демидівської ОТГ у 2018 році склало 4 315 520 кВт*год. на загальну суму 4,918 млн. грн., або 6,35% всього бюджету громади.

Що саме впроваджено?

Інвентаризація усіх бюджетних будівель у громаді є одним з перших кроків у побудові системи енергетичного менеджменту. Інформація про об’єкти містить також загальне та питоме енергоспоживання, опалювальну площу, рік будівництва та реконструкції, тощо.

Яким чином впроваджено?

Під час детального вивчення даних про опалювальну площу та енергоспоживання енергоменеджером було виявлено ряд помилок, що могли вплинути на прийняття рішень щодо впровадження енергоефективних проектів. Під час першого пленарного засідання 13 сесії селищної ради 14.12.2018 року Тарас Гачевський, енергоменеджер громади, представив інвентаризацію будівель для депутатів та усіх зацікавлених. За результатами було визначено пріоритетні для роботи у 2019 році об’єкти, а також доручено розробити та впровадити на цих об’єктах відповідні енергоефективні заходи.

Отриманий досвід

Проведення інвентаризації будівель, в тому числі, за енергетичними показниками, дало змогу зрозуміти які саме об’єкти знаходяться на території громади, їх фізичні параметри, споживання енергії на м2 площі, стан будівель і так далі. Розуміння цих питань дає змогу виконувати подальший аналіз будівель, як то порівняння будівель між собою (бенчмаркінг) та портфоліо аналіз. Використання всіх трьох інструментів дає змогу визначити пріоритети виділення фінансування, проведення відповідних заходів та додаткового аналізу за потреби.

Пряма мова

«Інвентаризація усіх будівель, що була представлена енергоменеджером Тарасом звела в єдине місце про всі бюджетні об’єкти та їх енергоспоживання. Ми ніколи раніше не мали повної інформації про кількість будівель, які утримаються нашим коштом, їх класифікацію, детальний обсяг енергоресурсів, який вони споживають. Була відсутня технічна інформація, ми навіть не знали, скільки квадратних метрів ми опалювали коштом громади. Це прекрасний інструмент для легкого розуміння пріоритетів у роботі у сфері енергоефективності» – Василь Бурець, депутат Демидівської селищної ради, член постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, комунальної власності, підтримки підприємництва, торгівельного та побутового обслуговування населення, майнової політики та приватизації.